Skip to main content
IT Вакансії

Що Потрібно Знати Та Вміти Junior Test Automation Engineer?

By October 13, 2022July 8th, 2024No Comments

Після кількох років на одній позиції в компанії мені стало цікаво спробувати себе в девелопменті. Певний час було дуже захопливо, але потім я зрозуміла, що «ламати»  мені подобається більше, ніж «будувати», і повернулася назад у тестування. В усьому ІТ-світі зараз зростає потреба саме в QA automation, тож є сенс у тому, щоб не зупинятися на ручному тестуванні, якщо ви його вже опанували, а рухатись далі. Мінус автоматизаторів — це складніший напрям для вивчення.

QA Automation Engineer що має знати

QA так сказати не може, адже він продукт не робив, а тільки тестував». Деякі аспекти тестування можуть бути рутинними, особливо якщо виконуються одні й ті ж тести для кількох версій продукту. Manual QA Engineer перевіряє вручну програмне забезпечення, чи відповідає воно вимогам, виявляє дефекти та помилки. Мануальники аналізують і покращують процес тестування. Вони перевіряють ПЗ і з погляду розробки, і з погляду клієнта, контролюють його якість.

У результаті цього мітингу формується список дій для покращення робочого процесу. І QA, як і кожен учасник команди, повинен зі свого боку зазначити, що було складним у його роботі та що варто змінити. QA має цікавитись тим, що відбувається довкола його роботи. Хороший тестувальник завжди ставить багато запитань і намагається розібратися, як працює продукт, зокрема з погляду користувача. Даний варіант є безкоштовним і дозволяє активно та впевнено опановувати вашу ІТ-професію, оскільки в таких групах навчання досить інтенсивне. Однак перед цим ви маєте самостійно опанувати певну теоретичну та практичну базу і пройти випробування.

Адже вони володіють мовою програмування, пишуть код для автотестів та працюють з кодом розробників. Для входу в професію QA automation інженеру обов’язково потрібні exhausting skills. QA automation спеціаліст має розумітися на особливостях розробки й вміти програмувати. У підсумку я влаштувалася QA automation engineer у компанію SimCorp, де працюю вже повних eight років.

Що Входить В Обов’язки Qa Automation Engineer?

Індустрія швидко розвивається і стандарти стрімко змінюються. Але є базові знання, які необхідні для початку. «Усе залежить від того, що більше сподобається. Якщо хочеться розвивати комунікативні навички, то далі можна рухатися в бік менеджменту. Якщо ж технічні — то SDET, AQA, Security/Performance, Development тощо.

Загалом, завдання тестувальника QA – забезпечити високу якість ПЗ. Автоматичне тестування не бачить систему очима реального користувача. Припустимо, якась функція повинна видавати відповідь на введення команди. Скрипт бачить, що відповідь видається, тест пройдено. А користувач бачить, що відповідь нерелевантен і не відповідає на запит. У першу чергу треба навчитися використовувати IT-терміни та QA зокрема.

QA Automation Engineer що має знати

Це активності на усіх етапах життєвого циклу ПЗ, які вживаються для забезпечення необхідного рівня якості продукту. Ми поговорили з айтішниками з GlobalLogic та розпитали про їхні будні. Обирайте цікаву професію та переглядайте відео за посиланням. До того ж, маючи глибокі навички та досвід, тестувальнику досить легко перекваліфікуватись у бізнес-аналітика (Business Analyst) та навіть проєктного менеджера (Project Manager).

«у Світчерів Майже Завжди Є Перевага» Поради Тестувальникам-початківцям Від Senior Qa Engineers

🔸 Ph.D. кандидат прикладної математики та теоретичної фізики. Ще одна важлива вертикаль — SQL, починаючи від вебпроєктів і завершуючи банальним збором логів. Розуміння баз даних і вміння витягнути інформацію з них потрібне і важливе. Мій основний стек – Java, але працюючи з Azure, доводилося дописувати скрипти на Python, тоді як з Selenium доводиться застосовувати JavaScript. Впровадження машинного навчання дозволило скоротити час аналізу звітів у середньому із шести годин до 20 хвилин. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

  • Технологічне середовище швидко змінюється, і важливо бути в курсі останніх тенденцій і нових методів тестування.
  • Це добре, якщо ця конкретна посада може бути лише сходинкою до вашої кар’єри, але не варто повідомляти про це своєму інтерв’юеру.
  • А яка кількість часу піде на таку ж перевірку кнопок на трьох проектах.
  • Коли проводиться співбесіда з Senior інженером та йому ставлять технічне запитання, то очікують детальної відповіді, опираючись на власний досвід.
  • Також ви отримаєте допомогу в працевлаштуванні від нашого HR-менеджера, яка буде вам доступна з найпершого заняття і до вашого першого job-оферу.
  • Так давай розділяти технічні (професійні) знання та доменні знання.

Мене інколи запитують про те, до чого я не маю стосунку — наприклад, про зарплату, — тож я просто пояснюю, що цим опікується окремий член команди, не я. Але немає недоречних запитань — краще, щоб вони були, ніж залишилися нез’ясовані моменти. Коли знань у тій чи іншій доменній сфері немає, потрібно добре вивчити теорію, технічні аспекти, як-от відповіді сервери, якщо ми кажемо про API, запити, що надсилаються тощо. Друг, для якого я тестував сайт, постійно запускає стартапи, тож я повернувся до нього з питанням, чи не знайдеться для мене роботи.

Практичний Досвід

А якщо він не розбирається у тонкощах IRS чи SWAP транзакцій (з першого дня) — то це штуки, які ЯКЩО ТРЕБА — можна довчити. Кожна нова співбесіда — це додатковий досвід. На інтерв’ю вам підказуватимуть, куди рухатися і які саме теми підучити. Навіть якщо вам не дали офер, не розчаровуйтеся, адже наступний може бути вашим.

QA Automation Engineer що має знати

Визначаючи свою відповідь, також враховуйте масштаби позиції. Інші категорії запитань розгалужуються на більш специфічні qa engineer вакансії інструменти, мови або компанії. Нижче наведено кілька важливих практичних порад щодо резюме для QA.

Тож на деякий час я знову повернувся у цей сектор. Мені пощастило потрапити на практику, де старші колеги просвітили, що є такі речі, як Perl, Bash, що можна гнучко все використовувати й комбінувати. Я робив задачки «за дякую», втім досвід здобув. Та вже тоді відчував, що мені все ж бракує знань для карʼєрного розвитку.

QA Automation Engineer що має знати

«Зараз часто компанії об’єднують всі ці обов’язки в одному фахівці — QA. Проте на співбесідах можуть запитувати, у чому різниця між QA, QC і тестувальником». Ми розібралися з QA-практиками, чи це так, а також з’ясували, які скіли потрібні для роботи QA Engineer, кому платять $2000+, як пришвидшити кар’єрний шлях та розвиток тестувальника. По-перше, мануал куа є в багатьох західних компаніях, наприклад, в Apple. По-друге, на прикладі Гугла, який розповідає, що в них немає мануальщиків, так в них їх купа, просто всі на аутсорсі.

Кожен результат виконання тесту є доказом працездатності певної версії продукту при зазначених умовах. До речі, якщо змінити код продукту хоча б на один рядок — зміниться версія продукту і всі тести треба буде запускати знову. Саме тому тести доводиться проводити по декілька разів. Чи справді для посади QA Engineer не треба мати глибоких технічних знань?

А ті ж світчери, які, скажімо, мають педагогічну освіту, легко з цим справляються. Дехто начитується теорії, завчає терміни https://wizardsdev.com/ й уже пробується на інтерв’ю. Але оскільки людям бракує практики і розуміння цієї теорії, співбесіди даються важко.

QA Automation Engineer що має знати

Що, звісно не є проблемою, якщо робити це професійно, маючи гарні delicate skills та навички комунікації. ➖ Тестування, як і розробка, є творчою роботою, яка вимагає часом нестандартних підходів та мислення. Але з часом та досвідом стає легше, адже формується звичка мислити саме так.

Leave a Reply